lesadko: (розбійник)
[personal profile] lesadko
Прочитала я сьогодні про Крути в улюбленого екскурсовода і подумала: "А чому б ні? У мене ж є фоторепортаж з реконструкції бою - лежить, порохом припадає з 2008 року. То чому я не можу його тут нарешті опублікувати? Ну і що, що жахливої якості фотки? Такі ми тоді знімали."
Все, вирішила, - викладу які є, і це буде моя відповідь "табачникам" - тим, хто хоче почистити нашу пам'ять і стерти з неї те, що ми з такою радістю здобували - нашу історію. НАШУ, українську!

Тоді, в 2008, здавалось, що можна буде приїхати на наступний рік, або через кілька років, і перезняти все начисто, тоді і опублікувати... Але так не склалося... Тепер, це вже теж ІСТОРІЯ... І її не те, що повторювати, її навіть знати тепер не дозволяють! тьфу, нечисть!...

Я не вірю, ну ось, НЕ ВІРЮ Я, що всі ці "табачники" надовго... Але ж в 1917 році інтелігенція теж посміхалась над абсурдом того, що відбувалось... А що вийшло?... Можливо і ми будемо пригадувати і розказувати своїм внукам про ті чудові п'ять років, коли раптом все в Україні стало МОЖНА і всього ТАК ЗАХОТІЛОСЬ: і говорити, і чути, і знати, і бачити... І ми з такою радістю самі себе почали пізнавати...

Та що це я? Тіпун мені на язик! Сама ж переконую себе кожного дня, що НЕ МОЖЕ ЦЕ БУТИ НАДОВГО! НЕ МОЖЕ! Бо театр абсурду, чесне слово!
Ну так ось, щоб всякі там табачники і іже з ними не тільки НІКОЛИ не перемагали, а й НІЧОГО собі ТАКОГО не дозволяли - я і публікую сьогодні цей не дуже гарної якості фотозвіт 3-річної давнини! Це просто так - НАПЕРЕКІР їм всім...

Ось вам!


Ну так, звичайно, спочатку був мітинг, як без нього... Людей навезли багато, але й таких, як ми, самостійників, теж наїхало чимало. Серед прапорів, як видно, повно помаранчу, - ну як же, президент приїде! авжеж, ага, приїде - ПРИЛЕТИТЬ! на гелікоптері... на півтори години пізніше... Люди втигнуть замерзнути та зігрітися по декілька разів :-) Погода була - жесть, як тепер молодь говорить, - сиро і дуже вітряно.

Так, в очікуванні реконструкції боюпрезидента ми і розважались... з величезним прапором. Наші національні кольори, в такій кількості, дуже позитивно впливають на настрій! :-) в прямому сенсі - зігрівають "душу й тіло" :-)Тепер про дислокацію. Місце, де відбувався бій, знаходиться поряд в залізничною станцією Крути. Зараз тут встановлений пам'ятник Героям Крут - курган с червоною колоною, на згадку про червоний корпус університету, звідки була більшість студентів. Колону видно на попередніх фотках, а на нижній видно тільки курган на пагорбі праворуч, бо колону закривають прапори.

Історична реконструкція відбувалась далеко в полі, місце це трохи видно між двома пагорбами. Територію огородили від людей досить далеко, та ще й прапороносців вздовж огорожі поставили. На кургані влаштували майданчик для світи президента та журналістів. Всіх інших залишили за огорожею, де було незручно і нічого не видно за пагорбами та прапорами. Тож які-то будуть фотки - можна собі уявити :-) Та нічого - це був перший наш досвід у відвіданні таких заходів, але чесно треба сказати, що і останній :-) Все одно, було дуже цікаво!
Ось що витягнула наша мильниця:Там, далеко, стріляли, бігали, падали, виносили поранених, оборонялись, наступали та відступалиЗдавалось, що все було по-справжньому... але дуже хотілось, хоч щось роздивитись :-)Ось це - НАШІ! :-) З кобурою - то командирБій закінчився, і всі колонами залишають поле"Наші" попереду! хоч тут, як переможці - все ж таки, це тільки гра :-)Герої повертаються до людей :-)Командир та прапороносецьВсі фоткались з цим фактурним чоловіком, ну і ми - туди ж!
Коли спитала, хто він такий, відповідь була - гетьман України :-)
ОГО! Тільки-он досі не знаю - який гетьман та якої україни :-) багато їх зараз, цих гетьманів! :-)
Якщо, хтось знає - буду рада підказці.


Ну, а потім ми приєднались до екскурсійного автобусу, що їхав до Ніжина, і відвідали це місто. Ще тоді пообіцяла собі повернутись сюди обов'язково в гарну погоду, але досі так цього і не зробила - це у нас ще попереду :-)

Миколаївський собор 17 століття. Українське бароко. Воно прекрасне!Славнозвісна гімназія, де вчився Гоголь і другі видатні особистості.
Нині - педагогічний іститут. Говорять, що там є цікава картинна галерея,
але вона працює тільки по робочих днях, і туди важко потрапитиПерший в історії пам'ятник Гоголю.
Скульптор пошуткував і приховав десь тут свій профіль.
Але, щоб його побачити, треба знати як! - це одна з ніжинських таємниць:-)В той похмурий день найцікавіше в Ніжині було в музеї пошти,
єдиному в Україні старовинному поштовому комплексі, що зберігся.
Макет поштової станціїВідтворений інтер'єр кімнати станційного доглядача.
Тут можна було відпочити мандрівникам, поки їм міняли конейРобоче місце поштового чиновника.
Запам'ятались подорожні документи на ім'я Гоголя, що лежали на столі.Експонати музеюВзагалі-то, музей - страшенно цікавийПанорама Ніжина - скільки церков! Кажуть, що вони всі або збереглись,
або відновлюються зараз. Ми бачили десь 5 або шість.
А ще там майже повністю зберігся з 19 століття історичний центр міста!

Отже, є в Ніжині, що подивитись і про що почути. Та й Крути зовсім поряд, а там - цікавий музей...

Я думаю, що історія нашої країни вистраждала собі право, щоб ми її знали, вивчали і БЕРЕГЛИ (!) від тих, хто знову намагається нав'язати нам імпєрскоє мнєніє старшого брата. Ох, і дістали вони мене своїм українофобством!

UPDATE: Порадили дуже цікавий сайт про Крути. Там є відео про реконструкцію в 2008 році
UPDATE 2: Пояснення про "наші" та "не наші" можна почитати серед коментів тут

А то !

Date: 2011-01-28 09:01 pm (UTC)
From: [identity profile] aleksandr vodin (from livejournal.com)
два года назад бухал под этим флагом с Dimag говорили о будующем страны, познакомились с мером Прилук... очень прикольно сидеть на песке и смотреть на желто - голубую ленту развивающуюся над твоей головой, которую держат сотни рук.

Re: А то !

Date: 2011-01-29 11:00 am (UTC)
From: [identity profile] lesadko.livejournal.com
да, это какая-то совершенно новая энергетика - быть под огромным желто-голубым флагом! согласна :-)

Date: 2011-01-28 10:18 pm (UTC)

Date: 2011-01-29 11:01 am (UTC)
From: [identity profile] lesadko.livejournal.com
Прошу! :-)

Date: 2011-01-29 08:30 am (UTC)
From: [identity profile] gutsul-jack.livejournal.com
молодец! чудовий пост і цікаві фото!
ось мій http://gutsul-jack.livejournal.com/31568.html

доречі, там є відео:
"Військова реконструкція бою під Крутами"
http://www.kruty.org.ua/video.html

Date: 2011-01-29 11:07 am (UTC)
From: [identity profile] lesadko.livejournal.com
дякую :-)
почитала - класно, що матеріалів багато.
сайт сподобався -зареєструвалась.

за відео про реконструкцію - окрема подяка!
Пісня вразила найбільше! Цікаво - це вже потім більшовики її переробили на свій лад? я щось таке наче чула про цю історію...Була б вдячна за деталі, якщо щось знаєте :-)

Date: 2011-01-29 11:31 am (UTC)
From: [identity profile] gutsul-jack.livejournal.com
прошу :)
стосовно пісні, що саме маєте на увазі?
я це відео вперше побачив і пісню теж (почув), тому ніяких деталей незнаю.

Date: 2011-01-29 01:37 pm (UTC)
From: [identity profile] lesadko.livejournal.com
так, я маю на увазі пісню з відео.
За радянських часів (точніше, громадінської війни) була дуже популярною пісня "Смело мы в бой пойдём за власть Советов"... але я вже прочитала, что той, червоний, варіант пісні був переробкою варіанту, популярному в царській армії "Смело мы в бой пойдём за Русь святую". Виходить варіант з відео - це вже третій варіант, український.

Date: 2011-01-29 11:38 am (UTC)
From: [identity profile] gutsul-jack.livejournal.com
ви ж про пісню з відеоролика питаєте?

а ту, шо в мене під картинкою слухали?

Date: 2011-01-29 01:40 pm (UTC)
From: [identity profile] lesadko.livejournal.com
так, гарна пісня :-)

Date: 2011-01-29 02:47 pm (UTC)
From: [identity profile] andy-str.livejournal.com
чудовий звіт! так хотілось би побачити або навіть взяти участь в такій акції... дуже сподіваюсь що колись вдасться потрапити на щось подібне... Колись були чутки, що щось подібне планується на горі Маківці, але напевне це були лише чутки...

Date: 2011-01-31 11:40 am (UTC)
From: [identity profile] lesadko.livejournal.com
дяк! :-) сама вже хочу щось таке знову відвідати! три ж роки пройшло...
за реконструкцію на горі Маківці не чула, а знаю про постійні реконструкції, що проходять в фортецях, - в цьому році була в Хотині, найвідоміша - Терра Героїка проходить кожного року в Кам'янці-Подільському, але щось чула, наче її будуть тепер кудись переносити.

Date: 2011-02-01 07:48 am (UTC)
From: [identity profile] andy-str.livejournal.com
супер! я і не знала, що це має такі масштаби! треба буде обов"язково на таку реконструкцію потрапити...
а, ще згадала, колись мало не вдалось поїхати на фестиваль на Тустань - там теж мали щось подібне організовувати, ну але я там не була, то не можу деталі розповісти...

Date: 2011-02-01 10:20 am (UTC)
From: [identity profile] lesadko.livejournal.com
даю тобі посилання на мій улюблений журнал Ірини Пустинникової http://kamienczanka.livejournal.com/. Вона відвідує майже всі такі заходи і знімає їх просто чудово! Це автор популярного сайту: http://castles.com.ua/ - "Храми та замки України". Нажаль, вона рідко дає анонси подій, на які збирається, але інколи буває. Принаймі почитаєш про те, що вже було :-)

Date: 2011-02-02 09:38 pm (UTC)
From: [identity profile] andy-str.livejournal.com
супер, дякую велике, може якраз повезе дізнатися наперед і підготуватися до такого заходу :)

Date: 2011-02-05 08:00 pm (UTC)
From: [identity profile] submarina28.livejournal.com
Ух ти, яка фотографія перша!:) Це щось:))

Date: 2011-02-07 10:30 am (UTC)
From: [identity profile] lesadko.livejournal.com
:-) дяк! :-)

Profile

lesadko: (Default)
lesadko

February 2013

S M T W T F S
      12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728  

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Oct. 17th, 2017 03:41 am
Powered by Dreamwidth Studios