lesadko: (клоун)
[personal profile] lesadko
Продовжую ділитись порадами та секретами про те, як можна подорожувати світом самостійно, і при цьому просто та приємно.

Всім відомо, що є два шляхи подорожувати - самостійно або в турах, коли турфірма абсолютно все робить за вас: візи, маршрут, готелі, транспорт, інформацію, поради і часто, навіть, спілкування з місцевим населенням:) Є ще третій шлях - це синтез двох перших, коли турфірма тільки замовляє готелі чи квитки та робить візи, а подорожуєте ви все-таки самостійно. Це теж класно, і для таких подорожей деякі наші поради теж будуть корисними.

Ми наподорожували вже багато і різними способами. Декілька разів були в автобусних турах, і я не можу сказати, що це погано. Ні, це дуже класно! Чесно скажу, мені іноді і зараз хочеться віддатись в руки професіоналів та без ніякої підготовки з легким серцем запакувати валізи і, повністю розслабившись, вирушати у мандрівку. І я точно знаю - вона буде більш насиченою та багатою на перелік відвіданих місць, ніж якщо ми будемо їздити самі.

Ну, по-перше, ми подорожуємо без авто, а це означає прив'язку до розкладу потягів та автобусів, а, по-друге, темп самостійної мандрівки набагато повільніший, адже деякий час потрібний на те, щоб просто розібратись, що тут і до чого, навіть, у найпростішому музеї. І зовсім інша справа, коли вас за ручку проводять повз черги, повз каси і ... іноді повз найцікавіше для вас, адже група чекати не буде, в турі все зарегламентоване і заплановане по годинам. Зупинятись немає коли. А вам так хочеться...

Агітувати за самостійні подорожі сильно я тут не збираюсь. Справа це непроста, вимагає наполегливості, мотивації, підготовки і часу. Але вона є найцікавішою з усіх можливих способів, бо дає найголовніше - свободу вибору:) Признаюсь тільки - це "наркотик", і він затягує дуже сильно.

Знаю точно, що дехто побоюється рушати у далеку подорож самостійно. Самі через це пройшли. "Як подорожувати у чужій країні, не знаючи мови", "як отримати візи", "де краще жити", "скільки грошей взяти" - виникає безліч питань. Але все приходить з досвідом. А ще є форуми та купа добрих людей, які не жаліють свого часу, щоб поділитись спостереженнями та порадами. Я завжди ними користуюсь, і надзвичайно вдячна за це таким людям. От і я теж. Вирішила ділитись:)
* * *

Запроваджую новий тег "подорожуємо самостійно", під яким буду писати (вже трохи таких записів є) про знахідки в цьому напрямку.

Сьогодні розповім про відкриття нашого туристичного сезону - про аудіогіди. Мені так сподобалось, що аж розпирає, - так хочеться поділитись))

Що це таке? Про всі найвизначніші міста та пам'ятки, а також деякі найкрупніші музеї, галереї, собори в інтернеті є аудіогіди. З картами, схемами, в текстовому та аудіоформаті. Ми закачуємо (іноді безкоштовно, іноді за невеличкі гроші) те, що нас цікавить, переписуємо на телефон або айпод, який беремо в дорогу.

Роздруковуємо схеми та карти (текст необов'язково, а схеми обов'язково). Для міст купуємо гарну велику карту, переносимо на неї цифри зі схеми до аудіогіда. Це неодмінно треба зробити вдома (!). Ми от в Римі, коли весною подорожували, цього не зробили, мали зайвий клопіт відшукувати аудіофайли, що відповідають об'єктам-пам'яткам. До Флоренції ми вже підготувались нормально (див. фото), в результаті пізнавали її з приємністю, без метушні та мороки.

Взагалі, це геніально! Вам не потрібні дорогущі приватні екскурсоводи у містах та музеях, вам не потрібно читати товсті путівники та довгі описи пам'яток, коли ви перед ними стоїте, вам не потрібно купувати аудіогіди всередині. Все, що потрібно, це швидко знайти цифру на карті/схемі та відповідно у програвачі, стояти/сидіти/гуляти/розглядати та слухати. Кра-со-та!

Підготовка до подорожі:Тут декілька посилань:
1) http://audioguide.spb.ru/index.php?option=com_content&view=article&id=54&Itemid=60

Список міст там величезний! Аудіогід по Флоренції ми купили у них за 120 руб. Недорого, проте чесно! :)) В принципі ми ним задоволені, єдине що - вони помішані на Росії, що не дивно:)) і сують її всюди, де це зовсім не доречно)) А взагалі, дуже приємний, з музикою, начитка емоційна - пробирає іноді аж до "мурах по спині":))

2) http://www.edemsami.com/ - це мої "любимки", я їх обожнюю. Безкоштовні, раз! Iнформація цікавезна, два! І три - дуже зручно користуватись. Але неодмінно треба зробити "домашнє завдання" (про що наголошувала вище), і тоді буде нам щастя!

І пару слів про путівники, "щоб два рази не вставати":))

Ось там на фото - це мій улюблений - серія "Дорлінг Кіндерслей" - але дорогий, зараза. В середньому 350-400 грн один такий коштує. Щоправда, він свої гроші виправдовує на всі 100%. Надзвичайно зручний. Необтяжливий інформацією (коли її занадто багато, вона в самостійній подорожі все одно не засвоюється), чіткі схеми та рекомендації, де і на що звернути особливу увагу, корисна інфа про "як дістатиcь" і "коли працює". Ну дуже класний, але дорогий. Але класний))

Інший мій улюблений - це безперечно "Афіша" (в інеті можна зкачати майже всі, але роздруківками незручно користуватись, краще купити, вони недорогі). Дуже цікаво, детально, з гумором написаний, дуже корисні поради - ну в усьому гарний, тільки його треба читати (як не дивно :-)), і бажано "перед", а коли часу на підготовку немає, то в подорожі це займає багато часу, і по ньому незручно швидко орієнтуватись. Але інформативно - він найкращий. Ну наче все.

Дорогі мої гіди! Наостанок, хочу заспокоїти, що не краду ваш хліб, коли вчу людей користуватись іншими послугами. Таких неледачих, як ми, дуже мало серед армії туристів, яка зараз завоювала майже весь світ. Так що думаю, "на хліб, та ще й з маслом" вам вистачить - "пілітє, Шура, оні золотиє":))
From:
Anonymous( )Anonymous This account has disabled anonymous posting.
OpenID( )OpenID You can comment on this post while signed in with an account from many other sites, once you have confirmed your email address. Sign in using OpenID.
User
Account name:
Password:
If you don't have an account you can create one now.
Subject:
HTML doesn't work in the subject.

Message:

 
Notice: This account is set to log the IP addresses of everyone who comments.
Links will be displayed as unclickable URLs to help prevent spam.

Profile

lesadko: (Default)
lesadko

February 2013

S M T W T F S
      12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728  

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sep. 26th, 2017 05:33 am
Powered by Dreamwidth Studios