lesadko: (клоун)
[personal profile] lesadko
Продовжую ділитись порадами та секретами про те, як можна подорожувати світом самостійно, і при цьому просто та приємно.

Всім відомо, що є два шляхи подорожувати - самостійно або в турах, коли турфірма абсолютно все робить за вас: візи, маршрут, готелі, транспорт, інформацію, поради і часто, навіть, спілкування з місцевим населенням:) Є ще третій шлях - це синтез двох перших, коли турфірма тільки замовляє готелі чи квитки та робить візи, а подорожуєте ви все-таки самостійно. Це теж класно, і для таких подорожей деякі наші поради теж будуть корисними.

Ми наподорожували вже багато і різними способами. Декілька разів були в автобусних турах, і я не можу сказати, що це погано. Ні, це дуже класно! Чесно скажу, мені іноді і зараз хочеться віддатись в руки професіоналів та без ніякої підготовки з легким серцем запакувати валізи і, повністю розслабившись, вирушати у мандрівку. І я точно знаю - вона буде більш насиченою та багатою на перелік відвіданих місць, ніж якщо ми будемо їздити самі.

Ну, по-перше, ми подорожуємо без авто, а це означає прив'язку до розкладу потягів та автобусів, а, по-друге, темп самостійної мандрівки набагато повільніший, адже деякий час потрібний на те, щоб просто розібратись, що тут і до чого, навіть, у найпростішому музеї. І зовсім інша справа, коли вас за ручку проводять повз черги, повз каси і ... іноді повз найцікавіше для вас, адже група чекати не буде, в турі все зарегламентоване і заплановане по годинам. Зупинятись немає коли. А вам так хочеться...

Агітувати за самостійні подорожі сильно я тут не збираюсь. Справа це непроста, вимагає наполегливості, мотивації, підготовки і часу. Але вона є найцікавішою з усіх можливих способів, бо дає найголовніше - свободу вибору:) Признаюсь тільки - це "наркотик", і він затягує дуже сильно.

Знаю точно, що дехто побоюється рушати у далеку подорож самостійно. Самі через це пройшли. "Як подорожувати у чужій країні, не знаючи мови", "як отримати візи", "де краще жити", "скільки грошей взяти" - виникає безліч питань. Але все приходить з досвідом. А ще є форуми та купа добрих людей, які не жаліють свого часу, щоб поділитись спостереженнями та порадами. Я завжди ними користуюсь, і надзвичайно вдячна за це таким людям. От і я теж. Вирішила ділитись:)
* * *

Запроваджую новий тег "подорожуємо самостійно", під яким буду писати (вже трохи таких записів є) про знахідки в цьому напрямку.

Сьогодні розповім про відкриття нашого туристичного сезону - про аудіогіди. Мені так сподобалось, що аж розпирає, - так хочеться поділитись))

Що це таке? Про всі найвизначніші міста та пам'ятки, а також деякі найкрупніші музеї, галереї, собори в інтернеті є аудіогіди. З картами, схемами, в текстовому та аудіоформаті. Ми закачуємо (іноді безкоштовно, іноді за невеличкі гроші) те, що нас цікавить, переписуємо на телефон або айпод, який беремо в дорогу.

Роздруковуємо схеми та карти (текст необов'язково, а схеми обов'язково). Для міст купуємо гарну велику карту, переносимо на неї цифри зі схеми до аудіогіда. Це неодмінно треба зробити вдома (!). Ми от в Римі, коли весною подорожували, цього не зробили, мали зайвий клопіт відшукувати аудіофайли, що відповідають об'єктам-пам'яткам. До Флоренції ми вже підготувались нормально (див. фото), в результаті пізнавали її з приємністю, без метушні та мороки.

Взагалі, це геніально! Вам не потрібні дорогущі приватні екскурсоводи у містах та музеях, вам не потрібно читати товсті путівники та довгі описи пам'яток, коли ви перед ними стоїте, вам не потрібно купувати аудіогіди всередині. Все, що потрібно, це швидко знайти цифру на карті/схемі та відповідно у програвачі, стояти/сидіти/гуляти/розглядати та слухати. Кра-со-та!

Підготовка до подорожі:Тут декілька посилань:
1) http://audioguide.spb.ru/index.php?option=com_content&view=article&id=54&Itemid=60

Список міст там величезний! Аудіогід по Флоренції ми купили у них за 120 руб. Недорого, проте чесно! :)) В принципі ми ним задоволені, єдине що - вони помішані на Росії, що не дивно:)) і сують її всюди, де це зовсім не доречно)) А взагалі, дуже приємний, з музикою, начитка емоційна - пробирає іноді аж до "мурах по спині":))

2) http://www.edemsami.com/ - це мої "любимки", я їх обожнюю. Безкоштовні, раз! Iнформація цікавезна, два! І три - дуже зручно користуватись. Але неодмінно треба зробити "домашнє завдання" (про що наголошувала вище), і тоді буде нам щастя!

І пару слів про путівники, "щоб два рази не вставати":))

Ось там на фото - це мій улюблений - серія "Дорлінг Кіндерслей" - але дорогий, зараза. В середньому 350-400 грн один такий коштує. Щоправда, він свої гроші виправдовує на всі 100%. Надзвичайно зручний. Необтяжливий інформацією (коли її занадто багато, вона в самостійній подорожі все одно не засвоюється), чіткі схеми та рекомендації, де і на що звернути особливу увагу, корисна інфа про "як дістатиcь" і "коли працює". Ну дуже класний, але дорогий. Але класний))

Інший мій улюблений - це безперечно "Афіша" (в інеті можна зкачати майже всі, але роздруківками незручно користуватись, краще купити, вони недорогі). Дуже цікаво, детально, з гумором написаний, дуже корисні поради - ну в усьому гарний, тільки його треба читати (як не дивно :-)), і бажано "перед", а коли часу на підготовку немає, то в подорожі це займає багато часу, і по ньому незручно швидко орієнтуватись. Але інформативно - він найкращий. Ну наче все.

Дорогі мої гіди! Наостанок, хочу заспокоїти, що не краду ваш хліб, коли вчу людей користуватись іншими послугами. Таких неледачих, як ми, дуже мало серед армії туристів, яка зараз завоювала майже весь світ. Так що думаю, "на хліб, та ще й з маслом" вам вистачить - "пілітє, Шура, оні золотиє":))

Date: 2012-11-23 09:17 am (UTC)
From: [identity profile] andy-str.livejournal.com
пришпильно! дякую за інфо, ми якось незважаючи на всі подорожі до аудіогідів не доросли, хоч і чули про них. Єдине - треба буде пошукати щось таке англійською мовою, думаю мало б бути.

Про путівники. Так DK travel серія дуже гарна, кольорова, як ти кажеш "необтяжена" інформацією. Маємо їх багато, проте - вони супер коли їдеш в країну/місто перший раз. Коли ти туди їдеш вдруге - ДК Тревел виявляються "бідними" на інформацію, в них реально мало даних. Єдине що в них є дуже-дуже приваблива серія Backroads. Ми так колись випадково натрапили на Backroads in Germany - це було щось! Казка, цяця-ляля - опис кількох маршрутів оминаючи величезні мегаполіси. Але і знову ж таки - Німеччина/Франція/Гіспанія - супер, а от Backroads in the UK - нам вже там мало інфи, мало описів, деталей, дуже багато неточностей етс. Тому цей путівник - це супер на перший раз.
А от золоту пальмову гілку я все-таки віддам Лонлі Планет. Так, він сіренький, дрібний шрифт, але містить дійсно все що треба і не помиляється.
Тому ми купуємо їх парами :)

Сорі - понесло мене в дебрі порівнянь, просто тема близька, то теж хочеться побалакати про це... Ну і ще раз дякую за аудіогіди - треба попрацювати в цьому напрямку :)

Date: 2012-11-23 02:49 pm (UTC)
From: [identity profile] lesadko.livejournal.com
англійськю точно є - ми ще в тому році брали такий у Белфаст (як раз російською не було, українських немає взагалі), тож є стопудово. Я тільки не пам'ятаю сайт, де брали. У нас цим чоловік займається :))

Так, щодо ДК згодна з тобою на 100%, інфи не вистачає, тож ми теж купуємо їх парами:))
От Лонлі Планет жодного разу навіть в руках не тримала, чомусь мені вони поки що не попадались. Тому у нас в пріоритетах - Афіша)) Багато чула від інших про ЛП, тепер от від тебе гарні відгуки. Треба спробувати)) Дякую.

Щодо ДК для першого разу, то це якщо ти за перший раз встигнеш усе оббігти :)) у нас так ніколи не виходить, тож додивляємось як "по першому разу" з ДК, тому його беремо з собою завжди.

Хм, так для того і пишемо тут, щоб побалакати. Шкода, що я відразу після публікації помчала на роботу, а тут завалили - не продихнути. І у тебе мабуть вже пропав запал побалакати на такі цікаві для нас обох теми:-)))

Ще дякую, що відказала про ДК Backroads. Ми щоправда таких не бачили у нас. А я люблю купувати все вдома)) Будемо шукати! ))

Date: 2012-11-24 09:28 am (UTC)
From: [identity profile] andy-str.livejournal.com
хм, наскільки я пам"ятаю в Україну вже ніби амазон надсилає пакети - то може просто напряму в них замовити? боюсь що такі путівники в нас в УКраїні будуть дорого коштувати. Ми беремо з амазону, причому намагаємось знижок дочекатися.
Щодо Бек роадс наприклад то ми от таке чудо нажили:
http://www.amazon.co.uk/Back-Roads-Germany-Eyewitness-Travel/dp/1405353740/ref=sr_1_5?ie=UTF8&qid=1353748733&sr=8-5
вирішили як тільки буде план поїхати ще кудись покататися тоді і наживемо решту. Наперед купувати такі книжки - це знущання з себе, бо зразу хочеться туди гайнути :)
Ви що плануєте наступне?

Date: 2012-11-24 11:22 am (UTC)
From: [identity profile] lesadko.livejournal.com
ой, це точно, мені навіть путівники не треба читати, як побачу гарний звіт - все, я вже там :-))))
щодо амазону - це гарна ідея, спробую, дякую. Так з амазону доставка є стопудово, але небезкоштовна, як для ЮК:)) це вже точно.
А коли ми побачимо твій повний звіт про Німеччину? Ти наче тільки трохи показувала, і обіцяла ще показати, невже я щось пропустила? я пам'ятаю твій захват від цієї країни)) З таким путівником - це недивно!))

Ой, є у нас плани (а як же без них? :-))) Але такі плани, що і сама боюся про них думати :-))) Сан-Францизко. Ось які плани)) Через місяць літак. Страшенно боюся так далеко летіти. Сподіваюсь, що повернемось живі-здорові:)))
А у вас які плани? Це канікули насуваються, стопудово, щось задумали))

Date: 2012-11-24 07:54 pm (UTC)
From: [identity profile] andy-str.livejournal.com
ох, боже, в мене ще ж Німеччина висить неописаною!
і Біміш музей, і Шотландія... капець!
все, буде багато вихідних на Різдво - треба закривати борги :)

Вау який у вас план шикарний! То це на сам новий рік ви в Гамерику зібралися - які ж молодці! Не переживай, нема чого хвилюватися, це ж така суперова подорож тебе чекає :) Повернешся - поділись-похвались враженнями, пліз :)

Date: 2012-11-24 08:28 pm (UTC)
From: [identity profile] lesadko.livejournal.com
:-)))) як вибачаюсь, але *пошепки* ще і Голандію, пліз, додай до списку)) ох, якби ти знала скільки у мене всього не описаного за N років назбиралось)) мені ніякі свята не допоможуть))

ні, тільки на Різдво. На Новий рік, сподіваюсь, будемо вдома, хоч там і дуже напружений графік перельотів з 3 пересадками, і якраз напередодні Нового року. Не хотілось би так, як в "Один дома" десь застрягнути)) тьфу-тьфу-тьфу, щоб не наврочити))

Звісно напишу, якщо доберемося назад))

Date: 2012-11-26 07:37 am (UTC)
From: [identity profile] andy-str.livejournal.com
ох, в мене вже Голландія десь далеко-далеко минулі поїздки, настільки свіжими враженнями притерта! Жах, писати треба однозначно, бо ж забувається стільки!

Пересадки це не так проблемно імхо - зазвичай доступ до інтернету є, то завжди можна пошту перевірити, подивитись новини, просто розслабитися, а там - вже і добрались до місця! Не переживай, все буде супер!

Date: 2012-11-26 08:50 am (UTC)
From: [identity profile] lesadko.livejournal.com
дякую за підтримку!:))

Date: 2012-11-23 09:30 am (UTC)
From: [identity profile] dom3d.livejournal.com
Хорошая идея.
Жалко что мы сейчас не путешествуем.

Date: 2012-11-23 02:51 pm (UTC)
From: [identity profile] lesadko.livejournal.com
Ну колись може будете подорожувати, то поради і згодяться.

Date: 2012-11-23 04:13 pm (UTC)
From: [identity profile] dom3d.livejournal.com
Лена, конечно будем.
Сейчас у нас другие интересы и задачи.
Приходится выбирать.

Date: 2012-11-23 04:14 pm (UTC)
From: [identity profile] lesadko.livejournal.com
Саш, розумію. Всьому свій час.

Date: 2012-11-23 09:39 am (UTC)
From: [identity profile] smarty-yulia.livejournal.com
Хорошие советы, пиши ещё, мы вот аудиогидами гуляя по городам не пользуемся, надо попробовать:)

Date: 2012-11-23 02:52 pm (UTC)
From: [identity profile] lesadko.livejournal.com
попробуй, Юля. Буду рада, если вам понравится. Я от них в восторге! Особенно после того, как подолали все предыдущие ошибки :))

Date: 2012-11-23 09:51 am (UTC)
From: [identity profile] photo-pf.livejournal.com
Давно была идея пользоваться такими(аудиогидами), до этого только печатную продукцию использовали.
Спасибо за ссылки!


Date: 2012-11-23 02:53 pm (UTC)
From: [identity profile] lesadko.livejournal.com
пожалуйста. И идея собирать все ценное на Вашем сайте - мне очень нравится)) Буду помагать!

Date: 2012-11-23 09:51 am (UTC)
From: [identity profile] lyasha.livejournal.com
без машины плохо:) однозначно
аудиогиды не пошли - я визуал 100%

дорлинги мои любимые тоже:)
почему неудобно с распечатанным? я вроде нормально

Date: 2012-11-23 03:01 pm (UTC)
From: [identity profile] lesadko.livejournal.com
без машины не то, что плохо. Без машины - по другому. Мы вот любители "ходить по миру", как я это называю. Это когда опоздали на транспорт или нет рейсов, то по несколько километров идем пешком :))) - никогда на машине не почувствуешь этой прелести - идти много километров по северному побережью Ирландии, например, или вдоль речки Луары, где много замков :))) Экстрим еще тот. Но я его обожаю - это ж приключение какое!))

Мне с распечатками неудобно - они распадаются, много места занимают, большой формат. У нас и так всегда много бумаг - выписки из форумов про "где поесть", другая ценная инфа. Так что бумаги не люблю))
А ты распечатываешь Афишу и берешь с собой? Я так в Рим брала, в результате ни разу не заглянула))

Date: 2012-11-23 03:10 pm (UTC)
From: [identity profile] lyasha.livejournal.com
оооо :) представила как мы бредем:) с нашими клумаками:))) и ноющим ежиком:)

вообщем так прикольно конечно:)
но:) это не наш формат однозначно:)
если серьезно, то так мало что можно успеть - а приключение хорошее:)

да - распечатала и смотрю - причем очень удобно мне - выбираю ту часть, которая нужна - на ношусь со всей пачкой
у меня и дорлинг есть распечатанный и не один уже:)

Date: 2012-11-23 03:21 pm (UTC)
From: [identity profile] lesadko.livejournal.com
а мы и успеваем очень мало, зато именно от этой неспешности получаем огромное удовольствие. Я еще люблю где-то на природе зависнуть - посидеть или полежать или попикниковать)) Появляется чувство, что ты житель Мира, и тебя нигде ничего не привязывает. Прикольно так. А вещей много мы в такие радиальные выезды не берем. Есть база (готель в каком-нибудь месте). Выезжаем с утра на электричках или автобусах. Ну а там как карта ляжет)) Конечно, в конце путешествия кажется, что очень много не успел, не посмотрел, а потом вспоминаешь вот это чувство - слияния с Миром, и уже так как бы и не кажется)) В последний раз мы так на море съездили недалеко от Пизы))

Классно, что ДК есть распечатанный, я когда-то видела акцию, которая на айфон, кажется, разрешала их скачать. Но подумала, что книжку больше люблю. Они такие красивенькие все))
Но когда ты на машине - это наверное удобно - достать нужные листочки. Это правильно. Я тоже так буду делать, когда на машине поедем))
Edited Date: 2012-11-23 03:22 pm (UTC)

Date: 2012-11-23 03:49 pm (UTC)
From: [identity profile] lyasha.livejournal.com
у меня уже прошел зуд- посмотреть все-все
но я все равно переживаю жутко, если мы сильно тормозим:)
но вот в австрии мы балдели - просто тусовались во дворе - гуляли:) но там такое - отдых:) на лыжах катались:) в аквапарк ездили

вообщем я без машины слабо себе представляю наши поездки

Date: 2012-11-23 03:53 pm (UTC)
From: [identity profile] lesadko.livejournal.com
ну во-первых, она у вас есть! а во-вторых, у вас же дети! ну как с ними иначе еще можно ездить! Мои с детьми тоже только на машине, а иначе себе трудно это представить.

Мы просто всю жизнь без машины и привыкли все делать без нее, даже путешествовать)) человек ко всему приспосабливается:)

Date: 2012-11-23 03:55 pm (UTC)
From: [identity profile] lyasha.livejournal.com
даже если летим куда-то и там нет машины - берем напрокат
да из-за детей
и еще из собственного комфорта
а то что привыкаешь ко всему - это точно

Date: 2012-11-23 04:02 pm (UTC)
From: [identity profile] lesadko.livejournal.com
все правильно. Это удобство и комфорт. И темп. И много еще чего. Наши дети - все на машинах путешествуют. Это мы так, экстримом занимаемся))

Друзей вот подбиваем с нами ехать. Многие уже созрели. Готовы. Я ж логистик суперовый (ггг), и с отелями промашки практически не бывает, ибо чуйка у меня на них! Вот все в очередь и выстраиваются с нами попробовать попутешествовать. Так что мы уже тоже считай на пути к перестройке:)

Date: 2012-11-23 04:04 pm (UTC)
From: [identity profile] lyasha.livejournal.com
:)) классно
а мы никого никуда не берем
любим самостоятельно

Date: 2012-11-23 03:56 pm (UTC)
From: [identity profile] lesadko.livejournal.com
и кстати, я была удивлена, но таких, как мы, путешествующих без авто, очень много, и многие делятся опытом - пишут про самое удобное расписание, или как там например за день успеть три замка объехать с подробными инструкциями:))
А еще я люблю сама складывать такие пазлы перед путешествием. Сейчас же в инете есть все расписания, вот сидишь придумываешь как лучше пересесть или на каком транспорте добираться. Ну смешно, словом. Но интересно:)

Date: 2012-11-23 04:13 pm (UTC)
From: [identity profile] lyasha.livejournal.com
почему?
по моим подсчетам, если человек меньше чем 4-ро - ну вдвоем например путешествуете - то машина уже не так выгодна
к тому же чтобы взять машину напрокат - нужно зачастую депозит на карточке, права международные, ну и так далее:) некоторым гораздо проще сесть спокойно на электричку или автобус и поехать
я тоже видела много в отчетах именно расписаний и советов
думаю ты знаешь сайт - bahn.de
и у http://talusha.3bb.ru/ - тоже много по расписанию и тому подобному:) но думаю америку тоже не открыла - но вдруг - я на всякий случай

Date: 2012-11-23 04:19 pm (UTC)
From: [identity profile] lesadko.livejournal.com
Оленька, спасибо огромное, но я этот форум очень хорошо знаю. Я там пасусь все время перед поездками. Шикарный форум, согласна. Ну потому что девочка, которая его организовала, сама путешествует без машины. И потому там советов - выше крыши. Ага, ну и сайт с поездами знаю. Покупала там билеты онлайн:)) Но спасибо тебе огромное, что делишься:)

Date: 2012-11-23 04:26 pm (UTC)
From: [identity profile] lyasha.livejournal.com
:) я была уверена что знаешь, но на всякий случай
на бахне я в прошлом году купила билет дортмунд-амстер
оооо - вот это был экстрим:) я купила билет на одно время с одной пересадкой, но мой самолет задержали, ну и соответвенно я опоздала на поезд
ну и дальше был тот еще квест! :) я плюхнулась на аэропорт-экпресс - за 3 мин до отправления поезда приехала к жд-вокзалу, за мин была к касс, переоформила билет - схватила и плюхнулась в поезд, смотрю на табло (внутри поезда) стоит не амстер - а мюнстер:))) думаю - ооооо, поймала какую-то билетршу/контролершу - говорю до амстера? она сделала удивленные глаза - говорит - нет, и когда я готова была уже выскочить из поезда, она меня придержала что-то в билете посмотрела, и когда уже закрылись двери, а я в душе попрощалась с ночевкой в амстере:) она мне показала 4!!!!! поезда, то есть 3 пересадки - УЖАСССС :)
если бы я это увидела до посадки в поезд - поседела бы:) такая я трусиха:)
ну вообщем оказалось, что все как по маслу:) приехал поезд - на соседней платформе стоит следующий - пересел (перешел платформу) и поехал сразу - все четко, как в аптеке! :)
рассмотрела все в билете - все расписано от и до:)
и еще - как мне повезло в тот раз - это был последний поезд, который успевал ДО ночного перерыва - потому что следующие уже с ночевкой по ходу получались и не факт, что вокзалы ночью открыты - пришлось бы ночлег искать:)

Date: 2012-11-23 04:39 pm (UTC)
From: [identity profile] lesadko.livejournal.com
класс! Повезло просто супер! ) Я сама трусиха страшная)) Без мужа не езжу. Ни-ко-гда!
Оль, ценная какая информация! А я вот думала, как же люди до Амстера ездять из Дортмунда, когда прямых поездов вроде бы и нету (уже точно не помню, но там даже когда онлайн смотришь, то оно пишет сколько пересадок - вот и у тебя ж был с пересадкой). А тут видишь как классно все огранизовано! Надо будет как-то воспользоваться! Спасибо! Теперь и я не буду бояться этих пересадок:)

Date: 2012-11-23 04:48 pm (UTC)
From: [identity profile] lyasha.livejournal.com
:))))
у меня была одна
а когда переоформила билет - получилось 3 :)))) но я же не посмотрела на это - у меня времени не было:)

бояться не нужно, кстати когда я ехала обратно:) с 1 пересадкой:)
первый поезд опоздал, и несмотря на то, что мне все говорили, что они сжидаются - второй ушел:) о чем в первом, в котором я ехала объявили на трех языках:) немецком, голландском и английском:)

на платформе огромное табло с расписанием, пока суть да дело, я стою разбираюсь, подлетает толпа немецких бабулек, я ни дойч по-немецки, они ни по-русски, ни по-английски - ни одного слова, тем не менее:) услышав дортмуд, одна схватила меня за руку, поволокла с ними:) вторая сильно моторная - сбегала на вокзал - все там разузнала, и притащили меня на нужную платформу:) там нашелся молчел с инетом и мы проверили - все ок:) села на следующий поезд в сторону дортмунда:)

еще одна тонкость - когда выкупаешь билет карточкой, то именно эту карточку вместе с распечаткой билета нужно показывать контролеру - паспорт не подходит, вот как быть если кто-то оплачивает - не знаю

Date: 2012-11-23 05:14 pm (UTC)
From: [identity profile] lesadko.livejournal.com
ну и приключения! Хорошие бабульки, душевные.
Оль, а у меня все наоборот. Все меня наоборот спрашивают куда идти и что делать. Ну то, что это в Киеве постоянно - это я уже привыкла, но ТАМ! Постоянно, в аэпортах спрашивают про расписание, при самолетаы и посадки, в поездах и на вокзалах - где метро, где остановка, где поезд останавливается, когда приедет, когда уедет. Ну смешно так :))))

Насчет карточки - слышала такое, но вот в Италии не спросили, когда там на сайте покупала. Когда на бахне покупала, то билеты даже на почту домой прислали (может потому что TGV, не знаю), тоже в поезде не спрашивали карточку. Интересненько. Сама не понимаю, зачем карточку спрашивать

Date: 2012-11-23 05:15 pm (UTC)
From: [identity profile] lyasha.livejournal.com
ну вот такое - у меня билет был электронный - может поэтому?

Date: 2012-11-23 05:19 pm (UTC)
From: [identity profile] lesadko.livejournal.com
может именно на этих жд такие правила. Спасибо, что предупредила.

Date: 2012-11-23 04:16 pm (UTC)
From: [identity profile] dom3d.livejournal.com
Лена, я тебя понимаю и поддерживаю.
Кто понял жизнь, тот не спешит.

Date: 2012-11-23 04:22 pm (UTC)
From: [identity profile] lesadko.livejournal.com
:-) да, Саш, согласна, это мудрость. Научиться бы еще не сильно радоваться и не сильно огорчаться - и считай секреты этой жизни познал. Но у меня пока не получается последнее))

Date: 2012-11-23 04:36 pm (UTC)
From: [identity profile] dom3d.livejournal.com
Лена мне повезло. У меня есть предохранитель. гы
От сильного расстройства и от сильной радости голова болит.

Date: 2012-11-23 04:40 pm (UTC)
From: [identity profile] lesadko.livejournal.com
ну Саш, пусть лучше не болит никогда. Ну его, такой предохранитель.

Date: 2012-11-23 01:17 pm (UTC)
From: [identity profile] searchingmyself.livejournal.com
дякую! Шкода, Мюнхена не знайшла серед аудіогідів, ми туди в лютому їдемо, але ідея цікава, треба буде ще пошукати

Date: 2012-11-23 03:04 pm (UTC)
From: [identity profile] lesadko.livejournal.com
Шкода, що немає Мюнхена за тими посиланнями.
Може ще пошукати, наприклад, англійською.
До речі, у мене є чудовий путівник про Мюнхен, нагадаєш мені, то я вам дам.

Date: 2012-11-26 09:06 pm (UTC)
From: [identity profile] zamkovyi.livejournal.com
Дякую за корисні поради!

Date: 2012-11-27 07:12 am (UTC)
From: [identity profile] lesadko.livejournal.com
нема за що. Я буду дуже рада, якщо ви ними скористуєтесь.

Date: 2012-11-28 11:02 am (UTC)
From: [identity profile] submarina28.livejournal.com
О, щось новеньке:). Дякую, Лєночко:)

Date: 2012-11-28 11:35 am (UTC)
From: [identity profile] lesadko.livejournal.com
і тобі, Маринко, дякую за відгук!:)
Сподіваюсь, що ви будете мати нагоду теж спробувати аудіогіди в подорожах.

Date: 2012-11-28 12:38 pm (UTC)
From: [identity profile] submarina28.livejournal.com
ага, увечері розкажу чоловіку:)

Profile

lesadko: (Default)
lesadko

February 2013

S M T W T F S
      12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728  

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sep. 26th, 2017 05:30 am
Powered by Dreamwidth Studios