lesadko: (тр.віньєтка)
[personal profile] lesadko
Повернулися в суботу. В понеділок іду на роботу, і усвідомлюю, що забула ким працюю і над чим. І це всього за тиждень! Нормально?! Та ні. Я на таке диво, як повне перезавантаження, навіть і не сподівалась:)

Вперше пишу враження не через рік після подорожі, а буквально по теплому сліду. Хочеться все-все записати, щоб повертатись, перечитувати, приймати як ліки-антидепресанти під час напружених буднів. Запланувала написати перелік усіх побачених чудес з картинками в одному записі, а поки що тільки сухий технічний звіт з явками, паролями та цифрами.


Планування
Коли місяць тому мені на роботі дозволили планувати тижневу відпустку, я розгубилася - занадто несподівано, занадто багато виникло раптом варіантів і занадто мало часу для бюджетних бронювань. Але врятував, як завжди, віззейр - дякувати Всевишньому, що він у нас є. Вони з 1 листопада запустили регулярні рейси до Мілану, і чомусь на найперші рейси квитки були дуже дешеві, навіть якщо купувати за місяць.

Ну, а потім у мене для мрій та планів була вся північна та середня частина італійського "чобітка" :-))

Дуже хотілось в Тоскану - це я надивилась світлин у своїх чарівних френдес:-)) І план зародився такий: пожити пару днів на агротуристичній вілі (типовий відпочинок у Тоскані), щоб відійти від жахливого навантаження останніх місяців, та розслабитись на пагорбах серед виноградників, а потім з відновленими силами штурмувати флорентійські красоти, і так десь, думала я, днів з два нам на це вистачить, бо ще ж не можна пропустити ні Пізу, ні Сієну, ну і на шопінг в Мілані залишити хоч би пару днів. Грандіозний план! Але...

Подорожуємо ми без авто. І не тому, що ми такі вже принципіятельні, просто не вміємо ним керувати, тож "наше все" - це потяги і автобуси. Роздивившись, що і де я забронювала на букінг-комі, ми зрозуміли, що не доберемось самостійно в ту загублену серед тосканських схилів агро-вілу. Ну і вирішили тоді відмовитись від відпочинку на природі, зробити базу у Флоренції і вже з неї радіальними виїздами досліджувати околиці. Чудово! Але...

Коли я стала готуватись до Флоренції та перечитувати все, що попадало мені на очі в мережі, - тут колізія і виникла)) Флоренція виявилась настільки неосяжною та безкінечною своїми скарбами, що два дні виділяти на неї - це надзвичайно мало, бо ми любимо досліджувати все, не поспішаючи: "с чувством, с толком, с расстановкой" (с). Тож, вирішили, що вже на місці зорієнтуємось, коли і куди подамося далі.

Остаточно склалось так:
* субота - переліт в Мілан (аеропорт Бергамо), переїзд до центрального вокзалу, швидкісний поїзд за дві години мчить нас до Флоренції, поселяємось, бігом до Дуомо, там стовбняк години на півтори:-), повернення у готель, спати!
* наступні 3 дні - Флоренція...
* отримавши "синдром Стендаля" від перенасичення прекрасним, вирішили втікти з неї світ за очі, а саме, до Пізи. Там гуляємо півдня, потім автобусом за 20 хвилин опиняємось на морі. Тут нас і попустило:)) Ще б пак! Сидіти півдня на мармуровому узбережжі, набиратись енергії від хвиль та теплого сонечка, а ще від молодого вина та надвичайно смачнющої "чечіни".
* наступний день - додивляємось ще пару запланованих місць у Флоренції, потім обід, недовгий шопінг, і потяг зі швидкістю 300 км на годину мчить нас у Мілан!
* день - на огляд найцікавішого;
* останній день - субота - шопінг та вечірній переліт до Києва. Все!

Тепер явки та паролі, ну і коротенькі поради:
Як ми отримували візи, писала тут: http://lesadko.livejournal.com/51496.html. Сайт візового центру Італії тут - http://www.italyvms.com.ua/.

Наш дешевий віззейр тут - http://wizzair.com/uk-UA/Search, а готелі я завжди бронюю тут - http://www.booking.com/. Особливу увагу, крім знижок, місця на карті та наявності інтернету, звертаю на відгуки. Там поміж рядків можна багато чого про готель зрозуміти. Тому з готелями у нас проколів майже не буває - ми завжди ними задоволені. Про наші італійські готелі напишу окремо з картинками - це буде корисно надзвичайно. А про транспорт та харчі трохи розповім детальніше.

Транспорт:
Квитки на швидкісний потяг Мілан - Флоренція купувала заздалегідь (ціна саме від цього і залежить) і онлайн тут - http://www.trenitalia.com/. Такі квитки дійсні тільки на ту дату та час, на які вони куплені. Під час бронювання обов'язково треба вибирати собі місця у вагоні (там розкладку дають). Потім коли квитки прийдуть на пошту, роздрукувати, взяти з собою у вагон та показати контролеру. Більше нічого не потрібно.

На потяги регіональних ліній квитки можна купити в касах, але простіше це зробити в автоматах на вокзалі. Такі квитки дійсні на будь-яку дату та час на протязі декількох місяців, але перед поїздкою їх треба обов'язково закомпостувати в автоматах на пероні.

Квитки на міжміські автобуси - в касах на автостанціях. Квитки на громадський транспорт у Флоренції - в табачних/газетних кіосках. Квитки на метро у Мілані - в касах чи автоматах в самій підземці.

Харчування:
Харчуватись у Флоренції та Пізі надзвичайно просто та приємно - на кожному кроці кафе, пекарні, траторії, бари, винні крамнички з барними стійками, ну і найпривабливіше, на мій погляд, - це мережа їдалень "Self Service". Недорого, смачно, швидко, та ще й в найжвавіших туристичних місцях. Для перекусончику під час багатокілометрових полювань за культурними пам'ятками - це якраз те, що треба. В середньому, розкішний обід на двох з пляшкою вина вам обійдеться у 25 євро.

В ресторанах, типу траторії, ціни трохи вищі, але не дуже. Пробувати італійську національну кухню, що буде готуватись тільки для вас, звичайно треба там. Флоренція славиться своїм "біфштексом по-флорентійському", який ми звичайно ж покуштували. Вечеря з пляшкою вина в середньому обійдеться у 50-60 євро.

В Мілані зовсім інша картина. Мілан - місто набагато дорожче за Флоренцію. Тож на ресторани ми там навіть і не задивлялись, а вечеряли або обідали в кафе свого готелю. Нам, як мешканцям, була знижка в 20%, і невеличка вечеря з пивом обходилась в 30 євро.

Шопінг:
Взагалі, Мілан в плані шопінгу на мене не справив враження зовсім. Можливо, якби ми на авто поїхали по славнозвісним аутлетам, картина була б інша, але в центрі Мілану щось путнє за нормальними цінами шукати та купувати - це діло безнадійне!

А от у Флоренції шопінг суперовий. Шкіра та вино, вино та шкіра - ось що треба везти з Флоренції!)) Найвідоміші італійські вина виготовляють у Тоскані, тож Флоренція, як її столиця, пропонує багатий вибір. А недорогі та якісні дизайнерські сумки та гаманці можна купити в маленьких крамничках прямо навколо Дуомо. За прилавками таких крамничок іноді містяться самі майстерні, де їх виготовляють.

Ну, здається, про найголовніше розповіла. Якщо щось пригадаю, то допишу))

Тепер, нарешті, сухі цифри (ціни на двох):
* візи+візовий центр: 70 євро + 36 євро
* прямий переліт віззейром Київ-Мілан(Бергамо)-Київ: 2200 грн
* трансфер Бергамо-Мілан(Centrale)-Бергамо: 18 євро
* швідкісний поїзд Мілан-Флоренція-Мілан: 78 євро
* готель у Флоренції (5 ночей без сніданків): 240 євро
* готель у Мілані (2 ночі зі сніданками): 150 євро
* поїзд Флоренція-Піза-Флоренція: 31 євро
* автобус Піза-Маріна ді Піза-Піза: 14 євро
* міський автобус у Флоренції: 7 євро (квиток - 1.2є)
* метро в Мілані: 18 євро (квиток - 1.5є)
* музеї та вхідні квитки: 190 евро (сама в шоці!)
* харчування: 460 евро (двічі шикували на вечерю, а взагалі можно було б скромніше :-))
* сувеніри: 12 евро
Всього вийшло 1500 євро (без подарунків рідним та друзям). В принципі не дуже економили, якщо чесно. Хотілось свята!)) Так воно і вийшло))

Ну і картинкО. Наші "лавочки" з мандрівки - улюблена фотосерія, яку знімаємо всюди, де нас носить:Ну, Пізу, Флоренцію та море впізнати можна)), а остання внизу - це дах міланського Дуомо.
Постараюсь не затримуватись з фотозвітом, хоч ще жодної фотки на моніторі я не бачила :-)) - життя мчить кудись з шаленою швидкістю... Проте які дивовижні сни мені зараз сняться!:)
From:
Anonymous( )Anonymous This account has disabled anonymous posting.
OpenID( )OpenID You can comment on this post while signed in with an account from many other sites, once you have confirmed your email address. Sign in using OpenID.
User
Account name:
Password:
If you don't have an account you can create one now.
Subject:
HTML doesn't work in the subject.

Message:

 
Notice: This account is set to log the IP addresses of everyone who comments.
Links will be displayed as unclickable URLs to help prevent spam.

Profile

lesadko: (Default)
lesadko

February 2013

S M T W T F S
      12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728  

Most Popular Tags

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sep. 26th, 2017 05:33 am
Powered by Dreamwidth Studios