lesadko: (розбійник)
[personal profile] lesadko
Не везе нам з шенгенською мультивізою. Третій мультик в житті, і навіть не 3-місячний, як було попередні рази, а тільки на півтора місяці з кількістю днів перебування 12. Навіть до Нового року не дотягує... От що ті дурні італійці думали, коли таке проставляли нам в паспорти? Я вже не кажу, що омріяний річний, як і напіврічний, мультик знов помахав нам ручкою :-((

Вочевидь, італійське консульство - це не те консульство, що роздає мультики направо та наліво, хай їм грець. Нема щоб стимулювати таких, як ми, частоподорожуючих. Тьфу на них. Хай їм буде гірше - не полетимо наступного року в Італію. Шкода, звичайно ж. Вже два рейси улюбленого віззейра туди літає - в Мілан та Венецію.

Проте тепер ми мудріші, і я знаю всі тонкощі отримання принаймні італійського туристичного мультишенгену. Ех, знала б я їх тиждень тому...


Якщо відкинути емоції, то дещо дуже корисне (крім візи, звичайно, - кожного разу дякую за це Всевишньому) ми все-таки отримали від останнього візиту в італійський візовий центр. Хочу занотувати для себе та поділитись з друзями негласними правилами отримання шенгенської ТУРИСТИЧНОЇ (підкреслюю) мультивізи в цьому консульстві (менеджер центру проговорився, хі-хі).

На що треба звертати увагу на штампі візи:
1) кратність в'їзду в шенгенську зону: 01, 02 або MULT. Означає кількість разів, яку можна перетинати кордон шенгенської зони.
2) термін дії візи: одноразова(дворазова) проставляють згідно дат, заявлених в анкеті, мультик дають на 3, 6 або 12 місяців відповідно з дати першого в'їзду, заявленого в анкеті.
3) кількість днів перебування - сумарна кількість днів перебування в шенгенській зоні на термін дії візи. Проставляють цифрами на штампі. Нормальні консульства дають 90 днів на півроку (французи) або 180 днів на півроку (британці). Ненормальні (італійці) рахують сумарну кількість днів по всім бронюванням, і більше не дають. Що з цього виходить читаємо далі.

Правила бронювання готелів для мультика:
1) крім основного першого бронювання (з листом-підтвердженням від готелю) треба зробити ще декілька бронювань (можна фіктивних, проходять роздруківки з booking.com) таких, щоб дата від'їзду в останньому бронюванні була більше ніж 6 місяців з початку першого) - це для річного, відповідно більше ніж 3 місяці - для напіврічного мультика.

2) інтервал між бронюваннями повинен скаладати не більше ніж місяць-півтора. Інакше скажуть приходити по візу ще, або дадуть ото як нам (ми просили по лютий, розраховуючи на піврічний мультик, а нам дали по грудень, паразити) Якби я зробила ще одне бронювання, наприклад, на Новий рік дній так на 10, то проблем би в отриманні піврічного мультика не було б точно!

3) треба уважно рахувати сумарну кількість днів за всіма бронюваннями. Наприклад, ті наші 12 днів, які вони нам зараз проставили, вийшли через те, що перше бронювання було на листопад 8 днів, друге (фіктивне) - на лютий 4 дні. Ще було одне фіктивне бронювання на травень на 14 днів (хотіли все-таки річний мультик, потім відмовились). І всього виходило на річний шенген кількість днів перебування складала б 26. Якби ми їх всі від'їздили по травень, то залишились би з річним шенгеном по жовтень без права в'їзду в шенген. І наступна запланована, наприклад, на літо подорож вимагала б (УВАГА!) анулювання італійського шенгену та отримання іншої візи. Нормально?! Та стопудова дурість! Тому і відмовились.

4) страхування повинне бути на рік з тою кількістю днів, яка дорівнює сумарній заявленій кількості, тобто застрахуватись на рік - мало, треба щоб кількість днів складала не менше 30-45 (кількість днів, як правило, можна додавати на місті - біля візових центрів завжди повно тих, хто пропонує послуги страхування);

5) при поданні на річний мультик на рахунку в банку повинно бути не менше ніж 5400 євро на кожного дорослого (до довідки та виписки з банку додати квитанцію з банкомату плюс ксерокопії банківських карток з обох боків - вони ненормальні, це точно!).


Як мені набридло отримувати ті візи декілька разів на рік, хто б тільки знав. Хочу річний мультик, як ніколи.

До кого подаватись, порадьте, люди добрі! І так щоб без геморою документи готувати, і щоб на кордонах потім питань зайвих не було, наприклад, на пересадках у прискіпливих німців. Буду дуже вдячна за поради.

Date: 2012-10-17 11:49 am (UTC)
From: [identity profile] lugovaya-arfa.livejournal.com
Мандруйчики додавали до турів у Грецію мульти Шенген на півроку і на рік, казали, що без проблем.

Date: 2012-10-17 11:52 am (UTC)
From: [identity profile] lesadko.livejournal.com
ті майдруйчики мене дуже розчарували. Зверталась до них нещодавно. Вони тепер такі поважні стали, що бюджетні тури їм продавати не цікаво. А нам пляжна Греція ну зовсім не підходить. дякую, Ніночка, що відгукнулась:) Треба зустрітись. У мене на цьому тижні трохи менше навантаження. Дзвони, коли зможеш.

Date: 2012-10-17 12:06 pm (UTC)
From: [identity profile] lugovaya-arfa.livejournal.com
Добре, Лєночка, дякую. Я на цьому тижні вже закриваю дачний сезон (може й зарано - у вихідні +21 +22С) і з того тижня буду вільніша. Будемо зустрічатись :)

Date: 2012-10-17 12:08 pm (UTC)
From: [identity profile] lesadko.livejournal.com
добре!))

Date: 2012-10-17 01:42 pm (UTC)
From: [identity profile] lyasha.livejournal.com
пусть им пусто будет!
испания - малость геморойно с подачей документов, но зато поменялся полгода назад консул и дают и полгода, и год
ну и любимая наша эстония! :) правда мы ездим же на машине - пересекаем польшу, аргументируем тем, то не хотим ездить через белорусь
единственное посольство из которого выходишь как белый человек - а не как обплеванное нечто:(

Date: 2012-10-17 02:00 pm (UTC)
From: [identity profile] lesadko.livejournal.com
хм! дуже-дуже цікаво! Естонія та Іспанія, значіцца!
Дякую, Ляша, дорогенька! Буду на наступний рік планувати саме туди. Це ж треба літаком вперше туди злітати, бо ми ж без машини. ну і нічого. Іспанія давно в черзі на детальне вивчення! А в Естонію автобуси ходять. Щоправда, через Білорусь - то ад (вже в Литву їздили), але один раз можна і пережити)) Дякую-дякую! Аж повеселішала))

Date: 2012-10-17 02:08 pm (UTC)
From: [identity profile] lyasha.livejournal.com
Нема за що ;)
В барселону, валенсию летает визз, а там рядом майорка и канары на зиму - самое оно;)

Date: 2012-10-17 02:14 pm (UTC)
From: [identity profile] lesadko.livejournal.com
точно! візз літає, дякую, що нагадала. Я вже якось планувала Прованс з Жирони)) Та й з Валенсії до Андалусії недалеко. Супер! Майже намювався наступний рік! :-))) Олюню, ти - молодец!:)))

Date: 2012-10-17 02:19 pm (UTC)
From: [identity profile] lyasha.livejournal.com
Да нет;) это ты сама;) я только напомнила

Date: 2012-10-17 02:24 pm (UTC)

Date: 2012-10-17 02:30 pm (UTC)
From: [identity profile] andy-str.livejournal.com
мдя... а в нас загалом ситуація з шенгеном злобна, останній раз нам наші любимі голландці після трьох північних мульти дали одноразову візу на 5 днів! І це після всіх букінгів за схемою що ти описала. Ми зараз взагалі забили і не подаємось на шенген. З такими вимогами нехай котяться під три чорти! (це я ще не відійшла від того одноразового 5-денного розчарування)...

Date: 2012-10-17 02:49 pm (UTC)
From: [identity profile] lesadko.livejournal.com
як я тебе розумію! Ну от ти скажи, ну що за дурість! Голандці теж прибабахані на всю голову.
Читала, люди французів нахвалюють, але ж нам французи в тому році теж після 2 одноразових дали тільки 3-місячний мультик. Як просили - так і дали, жадюги!
Може ще якісь документи треба додавати? Я читала люди посачні талони додають, як доказ, що використувували попередню візу чесно, а ще листи-прохання якісь про надання річних або напіврічних мультиків. Ну їх під три чорти! це ти вірно сказала. Нехай їм буде гірше.
А ви де шенеген отримуєте? В Британії? Чи треба в Україну мотатися?

Date: 2012-10-17 09:20 pm (UTC)
From: [identity profile] andy-str.livejournal.com
ми додавали завжди листи-прохання, але давали тоді нам на пів року... чесно - була дуже зла, бо це і гроші і нерви і втрачений робочий день і головне поламані плани на всі пів року...
Подавалися тут в Британії, список документів абсолютно той самий що і в Україні - всюди ми чорні люди на жаль, треба всім доказувати що ти не є нелегальним емігрантом... ех...

Date: 2012-10-18 05:29 am (UTC)
From: [identity profile] lesadko.livejournal.com
так листи-прохання все таки діють, виходить...Наступного разу додам і посадочні (я їх всі зберігаю) і такі листи-прохання.
Не засмучуйся, може ще кудись податись? мені тут порадили Іспанію з Естонією. Ну то звичайно плани треба ламати, це факт. Але будувати нові плани - теж цікаво. Не відомо ще кому буде гірше, - це як в тій пісні про наречену, що втекла до іншого:-)))

Date: 2012-10-18 06:55 am (UTC)
From: [identity profile] andy-str.livejournal.com
угу, схоже що грамотно написаний лист може бути корисним.
Ну а загалом ми не засмучуємось - тут не виїжаючи з острова можна побачити мінімум 3-4 "країни" зі своєю природою, культурою, мовою :)
не кажучи вже про те, що кожне більш-менш велике місто має свій персональний "Єгипет", "Індію", "Пакистан", "Китай" і тд, є на що подивитися ;)

Date: 2012-10-18 08:48 am (UTC)
From: [identity profile] lesadko.livejournal.com
я цю властивість Британії вже знаю)) хай щастить з погодою в мандрівках - для Британії це актуально!:)

Date: 2012-10-18 09:05 am (UTC)
From: [identity profile] andy-str.livejournal.com
:)
о так, відносно погоди тут ти права на всі 100%, дякую :)

Date: 2012-10-17 03:23 pm (UTC)
From: [identity profile] smarty-yulia.livejournal.com
А у нас такие же проблемы с Шенгенскими визами, причём все посольства визы день в день дают:(, никаких полугодовых и годовых не предусмотрено

Date: 2012-10-17 03:30 pm (UTC)
From: [identity profile] lesadko.livejournal.com
Юля, а хіба ваша кіпрська віза не дозволяє вам вільно по Европі подорожувати? Кіпр не входить в шенгенську зону?

Date: 2012-10-17 03:31 pm (UTC)
From: [identity profile] smarty-yulia.livejournal.com
Нет, не входит, каждый раз приходится визу оформлять, когда в Европу едем:(((

Date: 2012-10-17 03:34 pm (UTC)
From: [identity profile] lesadko.livejournal.com
ох, так, розумію. Ви ж теж дуже часто подорожуєте - скільки клопоту зайвого через ці візи!
Надіюсь, що хоч не такі тони документів треба подавати, як нам... Чи теж хватає?

Date: 2012-10-17 03:36 pm (UTC)
From: [identity profile] smarty-yulia.livejournal.com
У нас всё то же самое, даже больше:)) Ещё надо подтверждать легальность нахождения тут:))

Date: 2012-10-17 03:38 pm (UTC)
From: [identity profile] lesadko.livejournal.com
жах! співчуваю і вам і нам.

Date: 2012-10-17 04:33 pm (UTC)
From: [identity profile] zamkovyi.livejournal.com
Поки такий гемор, подорожую Україною.

Date: 2012-10-18 05:55 am (UTC)
From: [identity profile] lesadko.livejournal.com
ну геморой, нажаль, для нас, українців, буде ще дуже довго. (аби гірше не стало з цією дурною владою)...
І що з того? Відмовлятись від подорожей світом? Україна звичайно дуже цікава, але після 5-6 років, коли вже майже все буде переїжджене, а кошти будуть дозволяти, внутрішнє почуття мандрівника рано чи пізно примусить Вас дивитись в бік інших країн. І не просто інших, а перш за все європейських.

Все про що я писала, то вже "вищий пілотаж", бо пройшовши за чотири роки від пустих паспортів до 5-річної американської візи та маючи шаленій досвід як самостійних мандрівок (відповідно самостіних віз) європейськими країнами, я вважаю що ми маємо право на нахабство бажати мати шенгенський мультик. Але починали ми з Польщі та Чехії та недорогих автобусних турів, коли візи тобі оформляє турагентство, де список документів мінімальний, де геморою обмаль, бо не треба навіть довідок з банку (поляки) або копій трудових книжок (чехи) та ніяких перекладів. Такий набір документів підготувати зовсім не складно, якщо є шалене бажання вирватись і зазирнути, що ж там робиться за кордоном рідної неньки.

Єдине, що я завжди раджу всім своїм рідним та знайомим, це чим раніше відкрити рахунок в банку (бажано у валюті) та потроху відкладати гроші. І не тільки собі, а й дружині (обов'язково). Щоб рахунок був не новим (не менше півроку) і живим (проводки як на прибуття та і на зняття коштів), коли прийде час брати довідку з банку для візи. І тоді у вас НІКОЛИ не буде відмов у візах. І поступово переходачи від простих консульств можна буде сміливо йти в такі складні як британське, французьке або італійське консульство. Тож боятись нічого не треба, воно не страшне, як малюють. Поради завджи можу дати, але спочатку раджу проходити цю процедуру не самим, а через агенства. Просто щоб позбавитись "страху віз". Я знаю, що це таке, самі через це пройшли.

Date: 2012-10-18 06:37 am (UTC)
From: [identity profile] zamkovyi.livejournal.com
Дякую за поради!
Валютний рахунок є, навіть 2 (в мене і дружини), і рух ведеться. Але, так, Україна ще не оглянута :)

Date: 2012-10-18 10:30 am (UTC)
From: [identity profile] lesadko.livejournal.com
нема за що. Звертайтесь.
хехех, виправдання не приймаються:))) можна спокійненько це робити паралельно))

Profile

lesadko: (Default)
lesadko

February 2013

S M T W T F S
      12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728  

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sep. 26th, 2017 05:27 am
Powered by Dreamwidth Studios